SİVAS FOLKLORUNDA TÜRK ÇOBAN KÖPEĞİ KANGAL

 SİVAS FOLKLORUNDA TÜRK ÇOBAN KÖPEĞİ KANGAL
Türk insanına en yakın hayvanlardan biri olan köpek, Türk folklorunda kutsalsayılan hayvanlar grubundandır. Türk çoban köpeklerinden biri olan Kangallar,geleneksel ekonomisi tamamen küçükbaşhayvan sürülerine bağlı Oğuz Boylarının sürüleri ile Anadolu’ya getirilmiştir. Türk Çoban Köpeği Kangal, dünyanın en eski,en yaygın doğal çoban köpeği ırkının, geleneklerine bağlı Kangal İlçesi halkının benzersiz koruması sayesinde tüm özellikleri ile günümüze kadar ulaşabilmiştir.

kangal yavrusu üretim çiftligi olarak hizmet vermeketyiz kangal yavrusu saf orjinal belgeli serftikalı aşıları yapılmış kimlikleri vardır yavrular ırk garantilidir anneleri babaları derece almış köpeklerdir bazı kişiler kangal üretim çiftliği adı altıntada sokaktan toplama yavruları satmaktadırlar çiftlikle uzaktan yakından alakası olmayan yerlerdir.siz degerli müşterilerimizin dikatine

YAVRULARIMIZ 2 AYLIK OLUP PARAZİT UYGULAMALARI VE AŞILARI YAPILMIŞTIR.KÖPEKLERİMİZ SAF KANGAL IRKIDIR KIRMA VEYA KANGAL DİYE SATILAN ÇOBAN KÖPEKLERİNDEN DEĞİLDİR.Çiftliğimizde Kangal Köpeği üretimi yapılmakta olup , siz değerli Kangal severlerin hizmetinizdeyiz.Çiftliğimizde hepsi birbirinden değerli Kangallarımızın yavrularına sahip olabilmek için ve detaylı bilgi için telefon ile irtibata geçiniz. Kangal yavrusuKangallarımızdan şu an mevcut olan  yavruları satışa hazırdır. Kangallar hakkında merak edilen tüm soruların cevabını ve daha fazla resim ve video paylaşımlarımızı web sitemizde bulabilirsiniz.

SİVAS FOLKLORUNDA TÜRK ÇOBAN KÖPEĞİ KANGAL

Share