Kangal Karabaş Safkan Satılık

Kangal Karabaş Safkan Satılık Yavrularımızın ilk parazit uygulamaları ve puppy dp aşıları veteriner hekimimiz tarafından yapılmaktadır
Satılık köpek yavrularına ulaşmak için ve ayrıntılı bilgi almak için lütfen telefonla ulaşınız Kangal Karabaş Safkan Satılık kangal | kangal yavrusu | satılık kangal yavrusu | kangal yavru satışı | satılık yavru kangal fiyatı

Kangal Karabaş Safkan Satılık

Kangal hakkında sizlerle çok önemli bulduğum bazı konuları paylaşmak istiyorum. Bugün hızla yayılmakta olan anadolu aslanı sevdası bizleri gururlandırmakla birlikte oldukçada bol sorularla karsılaştırmaktadır. Sorular , sorunlar. En önemli soru ve sorun ,benim köpeğim de bukadar büyürmü, benim köpeğim işte 100-120 kg. olurmu, işte benim köeğim sizinkilerden çok büyük,ben bir kangal aldım ama boyu 75 cm de kaldı acaba saf değilmi, ben bir kangal gördüm kafası acaip büyüktü gibi sorular ve bunlara bağlı sorunlar.
Ve hatta bir müşterim telefon açıyor ve bana sizde 110-120 kg ma ulaşacak boyu 90 cm ye ulaşacak çok iri olacak bir yavru varmı,veya böyle bir köpeğiniz varmı diye soruyor. İşte en çok alındığım kızdığım dayanamadığım konu. Ve bende ona sordum ,hayırdır kesimemi vereceksiniz diye. Kşi güldü kahkaha attı. Ya dedi sizde haklısınız. Tekrar sordum sizin için köpeğin fiziki boyutumu önemli yoksa safkanlığımı diye. Kişi aynen bu cevabı veriyordu ben safkan mafkan bilmem ,benim köpeğim buyuk olacak ben bunu istıyorum diyordu.

Bu benim için acı bir gerçekti tabiki. Bu gerçek kangallarla , ırk korunmasıyla,neslinin en saf haliyle devamının sağlanmasıyla ilgili acı bir gerçek. satılık kangal

Bu sorunun en başlıca sebebleri olarak , Türk halkının en büyük sorunu olan bilinçsiz tüketim başta olmak üzre , rant ve şöhret olarak sıralamak mümkündür diye düşünüyorum. Biz Türk halkı olarak hiç bir zaman bilinçli araştırmacı bir tüketim uygulamıyoruz. Bir şeyin ya en büyüğü ya en küçüğü yada enlerini hep tüketen bir yapıya sahibiz. İhtiyaçlarımızı karşılayanı , bütçe olarak uygun olanı ,orjinalini gerçeğini değil.

Bu sorun Kangal cinsi Milli köpeklerimiz içinde geçerlidir. Bu bağlamda şunları ifade etmek isterim. En iri en ağır en cüsseli kangal en safkan kangal gerçeğini doğrulamaz. Kangalın saflığını bakışlarında ,cesaretinde , sadakatınde , görevi her ne koşulda olursa olsun terketmemede , duygularında, sevimliliğinde ,duruşunda ve de tabiki kuyruğunda , göz ve tuy renginde , post kalitesinde maske ve kulak yapılarında bulmak aramak gerekir.

Rant konusunda ise , en ırı köpek en ıyı kangal imajı yaratıldıktan veya oluştuktan sonra dıyeyım bazı üreticilerin bunu kullanmak istedıklerını. bu bağlamda kangalları özellikle vede yoğun olarak Mastif cinsi köpeklerle ,Sambarnırlarla rus çaban köpekleriyle çiftleştirdikleri ve böylece kangal adı altındada çok iri ançak kangal kırması köpekler elde ettiklerini bu köpeklerıde yenı nesıl kangallar olarak adlandırdıklarını çok acı çekerek duyuyoruz görüyoruz izliyoruz. Biliyoruz.

Ancak son 1-2 yıldır bazı kangal severlerın ve saflığını ıyı bılen meraklıların çabalarıyla yeni nesil kangalların yani kırmaların artık talepten düştüğünü , tuketıcılerın ve meraklıların oldukça bilinçlendiğinide gururla ve sevinçle izliyoruz.

Share