Köpek Burçları

Astrolojinin esasına göre bir doğum tarihine sahip her şeyin bir doğum haritası ve doğal olarak bir (Güneş) burcu vardır.

Aşağıda sevimli dostlarımız köpeklerin, burçlarından aldığı temel özellikleri bulacaksınız. Bu özellikleri aynen insanlarda olduğu gibi köpekler de doğum haritalarına göre azca yada daha fazla yansıtır.

Bakalım tanımış olduğunızı sandığınız köpeğinizin burcu, size bilmediğiniz hangi özellikleri söyleyebilecek?

KOÇ – Çok oyuncu ve neşelidir

Koç Burcunda doğmuş Köpek çok oyuncu ve neşelidir. Bir saniyede sinirlenip hırlar, fakat derhal sonrasında neye kızmış olduğunı bile unutup etrafınızda dönmeye adım atar. Koşmayı, oyun oynamayı çok sever ve yeterince hareket etmesine izin verilmezse tadı kaçar ve üzülür. Yaşlandığında bile hayat dolu, hareketli bir Köpek olabilir. Bu köpeklerin yüzünde bir yara izi taşıyor olmasına şaşmamak gerekir.

BOĞA – Son derece direnmeçıdır

Boğa Burcunda doğmuş Köpek son aşama direnmeçı ve kendi bildiğini okuyan cinstendir ve bu özelliği zaman içinde daha da belirgin hale gelir. Bu nedenle, erken yaşlarda eğitilmesi gerekir. Genellikle uysaldır, ama sahibinin herhangi bir tehditle karşı karşıya olduğunu hissettiği anda çok öfkelenebilir. Bu köpeği devamlı gözlemek gerekebilir, çünkü köpekler için çok tehlikeli olan çikolatanın kokusunu nerede olsa alır. şefkatli, sıcakkanlıdır. Sevinçli olması için ona çok fazla alaka ve sevgi göstermeniz gerekebilir. Hareket etmesi için onu zorlamak niteliğinde kalabilirsiniz.

İKİZLER – Sık sık alaka odağı olmaya çalışır

İkizler Burcunda dünyaya gelen Köpek yaşamı süresince uyarıcılara ve oyuncaklara ihtiyaç duyacaktır. Konuşkan bir Köpek alırsanız sizin çıkardığınız sesleri öykünmek etmeyi bile öğrenecektir. Sık sık alaka odağı olmaya çalışır veya havlar. İnsanlar gibi yazışma kurmaya duyduğu ihtiyaç sebebiyle bu köpeği havlamaması mevzusunda eğitmeniz gerekebilir. Shususi motivasyon bu köpeğin eğitiminde çok işe fayda. Onunla konuşarak çok şey başarabilirsiniz. Kapris ve uzun süre bir yere odaklanma gibi problemler yaşanabilir. Eğitimsel etkinlikler kısa tutulmalı ve zamana yayılmalıdır.

YENGEÇ – Suyu ve yüzmeyi çok sever

bazen ona harbiden çok kızıp bağlarırsanız bile, Yengeç Burcunda doğmuş bir Köpek sizi sonsuza dek çok sevecektir. Bir süre somurtabilir fakat sonucunda sizi affedecektir. Suyu çok sever ve yüzmek en sevdiği etkinliklerden biri olabilir. Ulumayı çok sever ve duygusaldır. Depresyona girmemesi için çok özen göstermeniz gerekir. İlgi noksanlığı bu köpekte huzursuzluk yaratabilir. Genellikle çok yiyecek yer.

ASLAN – Gururlu bir duruşu vardır

Bu burçta dünyaya gelen bir köpeğin izlenmeye değer gururlu bir duruşu vardır. Çok parlak zeka olmasa da çok iyi bir gösteri köpeği olabilir. Muhteşem ve ihtişamlı bir havası, asil bir tavrı vardır. İlgi odağı olmak talep eder ve çok bakım gerektirir. İhmal edebileceğiniz bir Köpek değildir. Uzun zaman göz ardı edildiğinde üzülür ve köşesine çekilebilir. Bu durumda ona özel ilgi gösterip hediyeler verirseniz düzelecektir. Ödül ve hediye karşılığında bu Köpek sizin için herşeyi yapmış olacaktır.

BAŞAK – Her açıdan mükemmel olmanızı bekler

Başak burcunda doğmuş köpeklerin şarkştan gelen bir iyileştirme yeteneği vardır. Kendinizi iyi hissetmediğinizde size hizmet etmek için elinden geleni yapmış olacaktır. Yavru köpeklerin eğitimine erken başlanmalıdır ve pak ortamlarda bakılmalıdır. İlk başta size isteksiz ve reddedici gözlerle baksa da, haftada bir yıkamanız onu çok sevinçli edecektir. Sizden her açıdan harika olmanızı bekler ve öyle değilseniz, size onaylamayan burun kıvırılan gözlerle bakabilir. Bu Köpek terapi için bire birdir.

TERAZİ – Aşırı ilgi gördüğünde çok mutlu olur

Terazi burcunda doğmuş Köpek sevildiğinde ve aşırı alaka görmüş olduğunde çok sevinçli olur. Bir tek kalmaktan hoşlanmaz. Çok çalışmanız gerekiyorsa, ona dostlık etmesi için bir evcil hayvan daha almanız öneri edilir. Dokunulmaya ve alaka görmeye çok ihtiyaç duyar. Ara sıra kafası karışabilir. Bu nedenle ondan ne beklediğinizi çok aleni bir halde anlatım etmelisiniz. Aksi takdirde sadece oturacak ve size ilginç bir yüz ifadesiyle bakacaktır. Çevresindeki herkesle ve evindeki öteki evcil hayvanlarla iyi anlaşır. Günde ona minimum bir kez seni seviyorum demeyi dikkatsizlik etmeyin ve sizi öpücüklere boğmasına şaşırmayın.

AKREP – Son derece korumacı ve fedakardır

Bu burçta doğan Köpek sizin için canını bile verebilir. Son aşama korumacı ve fedakardır. Başka evcil hayvanların da bulunmuş olduğu bir eve daha yavruyken getirilmezse, onlara hatta evimizdeki çocuklara alışması ve onları kabullenmesi zor olacaktır. Bunun için özel bir öğrenim vermeniz, açıklamalar yapmanız gerekebilir. Son aşama güçlü sezgileri sayesinde kötü bir şey olacağını önceden hissedebilir ve sizi uyarmaya çalışabilir. Bekarsanız ve biriyle çıkmaya başladıysanız bunu da hissedecektir. Psişik güçleri sayesinde bu Köpek nerede olursa olsun evinin yolunu rahatça bulacaktır.

YAY – Kendi başına gezinmeyi çok sever

Burcu Yay olan bir Köpek sizin en iyi arkadaşınız olabilir. Ona güvenebilirsiniz. Sizinle kamp meydana getirmeye gitmek, koşup oynamak için çok isteyecektir. Arabaya bindiğinde sanki dünyanın en mutlu köpeği oymuş gibi davranır. Arkadaş canlısı bu sempatik Köpek bir an asil bir şövalye gibiyken göz açıp kapayana kadar bir şarlatana dönüşebilir. Size her şekilde çok iyi bir yoldaş olacaktır. İzin verildiği vakit kendi başına gezinmeyi çok sever.

OĞLAK – Yavruyken kılı kırk yarar

Yavruyken kılı kırk yaran bu Köpek, yaşlandıkça daha tasasız, keyfine düşkün olur. İdeal bir aile köpeğidir. Her şeyin en iyisini talep eder ve özel yiyecekler, itinalı bakım gerektirir. Bu köpeğin, uyumak için evdeki en konforlu yeri (bu sizin yeni aldığınız pahalı kanepeniz olsa bile) seçeceğinden ve misafirlerinizin ulaştığında onların ilgisini çekmeye çalışacağından hiç şüpheniz olmasın.

KOVA – Arkadaş canlısı ve sadıktır

Kova Burcunda doğmuş Köpek, özgürlük tutkusu nedeniyle etrafta dolaşıp insanlarla tanışmaya bayılır. Çevredeki diğer evcil hayvanlar tarafınca hemen kabul edilir ve bir an çevresindekilerin Eğlence deposuyken, birkaç dakika sonrasında bir büyücü gibi ortadan kaybolabilir. Bir anı diğerine uymayan bu köpeğin inatçılığını yenmesi için iyi bir eğitimden geçmesi icap eder. Arkadaş canlısı ve sadıktır. Ona kendine özel bir alan ve düşünmesi için (köpekler ne düşünüyorsa) zaman vermeniz icap eder. Ara sıra köpeğinizin esrarlı ve durgun bulunduğunu görürseniz, bilin ki şaşırtıcı bir şey meydana getirmeye hazırlanıyordur.

BALIK – Sıcaklık ve sevgi onun için çok önemlidir

Bu Köpek sevmek için yapıtlmıştır. Dost canlısı ve sadıktır. Sürekli sizi sevinçli etmenin ve ilginizi çekmenin yollarını arayacaktır. Gözlerinde genellikle uykulu bir anlatım vardır ve uykusunda mırıldandığını duyabilirsiniz. Sezgileri güçlü bir köpektir ve bu yüzden bir seyahate çıkmanız gerektiğinde, siz daha eşinize bile söylemeden o bunu idrak edecektir. Sıcaklık ve sevgi onun için çok önemlidir ve şayet harbiden isterseniz onunla aranızda çok güçlü bir bağ kurabilirsiniz. Okült bilimler üzerine çalışan insanoğlu için çok ideal bir iş arkadaşı olabilir. Sizi saatlerce sanki söylemiş olduğiniz her şeyi anlıyormuş gibi dinleyebilir. Çünkü anlıyordur.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.